Monasteries

details



Holwierde, Benedictijner dubbelklooster: Oldenklooster bij den Dam
Deze groep boerderijen markeert de plek van het Oldenklooster Full Map on Geoplaza.
IDNR: H80
Parish: Holwierde
Municipality: Delfzijl
Patron Saint: OLV, Petrus en Paulus
Alias: Oldenklooster bij den Dam. Feldwerd
Diocese: M√ľnster
Province: Ommelanden
Gender: m/v
Development: benedictijnen en benedictinessen plm. 1200; Cluny
Filiation: gesticht door Hathubrand, die was opgeleid in de Sint-Paulusabdij (U02)
End of monastic life: kort na 1588 verlaten
Narrative Sources (CK): 35
Narrative Sources (NS): NL0065
Manuscripts (SV): 134
Archives: Groningen, GrA: 172
Literature: nArts (1955) 36-37; Tromp (1989) 10-14; De Boer e.a. (2000); Hillenga (2011a) 51-63; Roemeling (2013) 112; 132; 142
Third Order: -
Monasticon Batavum: III 12 s.v. Appingedam nr. 1; III 68-69 s.v. Holwierde
MeMO: 82
Van Deventer: -
Rijksmonument: 45588
Coordinates: 253/599C
Archaeological Monument: -
Archaeological Status: -
Archaeological Activities: -
Archaeological Publication: -
First mention: 1200
Last mention: 1588

[back to results]